Naar de inhoud springen

Wat kost vier weken rondreizen in de USA?

In 2015 maakte ik een roadtrip door Amerika van 4 weken. Ik deed dit samen met mijn vriend. In totaal gaven we € 5000 per persoon uit. Hieronder lees je waaraan.

Van Nederland naar Amerika

We vlogen direct van Amsterdam naar San Francisco met Delta en betaalde € 1000 voor een ticket. Ik betaalde €70 extra voor een stoel met meer beenruimte. Als je kiest voor een vlucht met een overstap dan kun je een paar honderd euro besparen.

Vervoer

We huurden een auto via Alamo en betaalde € 900 per persoon. Er kwam helaas nog eens € 150 per persoon bij omdat we de auto huurde in San Francisco maar inleverde in Salt Lake City.

Benzine is goedkoop in Amerika. We betaalden ongeveer $ 30 voor een halve tank. Ik heb helaas niet bijgehouden wat we in totaal aan benzine hebben uitgegeven in 4 weken.

Hotels/ motels

Dit was voor ons de duurste kostenpost. We verbleven in hotels of motels en betaalden per persoon € 1500.

Activiteiten

Los Angeles

  • Disneyland: $ 100
  • Universal Studio’s: $ 90
  • Warner Brothers Movie tour: $ 70
  • Hollywood museum: $ 15

Nationale parken

  • Golden Eagle Pas waarmee je (bijna) alle parken in de USA kunt bezoeken: $ 80
  • Antelope Canyon tour: $ 60
  • Paardrijden bij Yellowstone: $ 60
  • Hiking gear voor de Narrows trek bij Zion Canyon: $ 45

San Jose

  • Winchester Mystery House: $ 49

Eten

Eten in Amerika is net als benzine niet heel duur. Voor $ 30 heb je al een maaltijd voor twee personen (inclusief drinken). In 4 weken tijd gaven we ongeveer € 840 per persoon uit aan eten.

Souvenirs

Koelkastmagneetjes, t-shirts en souvenirs voor familie. Het heeft me in totaal € 150 gekost.

Lees meer over de USA

Je kunt geen reactie plaatsen, maar trackbacks en pingbacks zijn beschikbaar.