Verder naar bericht

Wat kost vier weken rondreizen in Amerika?

Dus, je plant een roadtrip door Amerika. Super leuk natuurlijk! Alleen wat gaat dat kosten? Hieronder een overzicht van onze kosten tijdens onze vier weken reizen door Amerika (in 2015). In totaal gaven we zo’n € 5000 euro per persoon uit.

Vervoer

  • Ik gaf ongeveer 1000 euro uit aan een ticket. We vlogen in september met een directe vlucht van Amsterdam naar San Francisco. Vluchten met een overstap zijn vaak goedkoper. Zo betalen mijn schoonouders meestal 700 euro. Omdat ik vliegangst heb wilde ik ook graag een stoel met meer beenruimte. Dit kostte me 70 euro extra maar dat had ik er wel voor over.
  • Voor onze huurauto betaalde we 1800 euro. Er kwam nog eens 300 euro bij omdat we terugvlogen vanaf Salt Lake City (we pikte de auto op in San Francisco). Per persoon is dat dus een bedrag van 1050 euro.

Souvenirs

  • Ik heb een hoop spulletjes en souvenirtjes gekocht wat me rond de 150 euro heeft gekost.

Uitstapjes

  • In LA gingen we naar Disney (100 dollar), Universal Studio’s (90 dollar) en deden we de Warner Brothers movie tour (70 dollar), bij elkaar zo’n 140 euro per persoon.
  • Ik ben naar het Winchester Mystery House geweest wat zo’n 30 euro per persoon was.
  • We hebben een Golden Eagle pas gekocht van 80 dollar. Deze is twee jaar geldig en hiermee kun je bijna alle parken (Yosemite, Sequoia, Yellowstone, Bryce, Zion etc.) in. Een zeer voordelige keuze, zo’n 30 euro per persoon.
  • We brachten een bezoekje aan de Antelope Canyon wat neerkwam op zo’n 45 euro per persoon. Tip: boek op tijd, dat scheelt kosten. Wij boekten te laat en kwamen daardoor in de middag terecht en bij een duurdere organisatie.
  • Bij Yellowstone gingen we paardrijden wat ons zo’n 40 euro per persoon kostte.
  • Bij Zion Canyon deden we een hike door The Narrows waarvoor we speciale gear moesten huren. Per persoon 30 euro.
  • In Hollywood zijn we naar het Hollywood museum geweest voor 15 dollar. Zo’n 13 euro per persoon.

Hotels/ motels

  • Het meeste geld hebben we uitgegeven aan hotels, per persoon waren we rond de 1500 euro kwijt.

Eten & Benzine

  • Eten en benzine is goedkoop in Amerika. We reden een Impala en tankten elke keer een halve tank voor 30 dollar. Met z’n twee eten deden we ook voor 30 dollar. En dan had je ruim genoeg. Drinken wordt elke keer gratis bijgevuld en betaal je maar één keer. Verder zat bij de meeste hotels/ b&b’s het ontbijt er bij in wat geld scheelde. Lunch kochten we vaak bij de supermarkt en we hebben bijna alleen maar water gedronken. Dit scheelde ook geld. Voor 4 weken waren we aan eten ongeveer 1000 euro per persoon kwijt.

Het is op dit moment niet mogelijk om een reactie achter te laten.